Komentowana treść: Games TOP10 za listopad
[#1] Re: Games TOP10 za listopad
Lotus 2 niespodziewanie na 6 miejscu ?

Przecież to najlepsze wyścigi :)
[#2] Re: Games TOP10 za listopad

@Hubez, post #1

Lotus II, najlepsiejsze ze wszystkich czesci :D
[#3] Re: Games TOP10 za listopad

@Hubez, post #1

Lotus 2 niespodziewanie na 6 miejscu ?

Niespodziewanie w takim sensie, że w naszym notowaniu nigdy tak wysoko nie był.
[#4] Re: Games TOP10 za listopad

@Hubez, post #1

dlaczego lotus 2 a nie 3 ?
[#5] Re: Games TOP10 za listopad

@rzookol, post #4

Mój brat zawsze wolał "dwójkę", a gdy pytałem dlaczego, to mówił, że "trójka" jest taka jakaś "szara" ;)
[#6] Re: Games TOP10 za listopad

@mailman, post #5

Ja zawsze byłem za "trójką" ponad wszystko. Pewno dlatego, że to pierwszy i w sumie - dość długo - jedyny Lotus, jaki miałem. ;)
Co prawda po późniejszych zajawkach poprzednich części nadal nie zmieniłem zdania, no ale, wiadomo, sentymenty biorą górę.
[#7] Re: Games TOP10 za listopad

@mailman, post #3

wiem, chodziło mi o to, że ta gra zasługuję na wysoką lokatę ;)

Ja też najbardziej lubiłem dwójkę - ot tak, z sentymentu.


Ostatnia edycja: 02.12.07 20:14:59
[#8] Re: Games TOP10 za listopad

@Hubez, post #1

To ja się wybije i napisze że jestem w koalicji anty-lotusowej. Jaguar XJ220 rulez! :D
[#9] Re: Games TOP10 za listopad

@Hubez, post #7

Jak "dostałem" na giełdzie Lotusa II to grałem cały dzień do 2 w nocy i "zachorowałem", nie poszedłem do szkoły następnego dnia, żeby przejść dalej. Po pięciu dniach już przeszedłem. To była A500 z 512 RAM
[#10] Re: Games TOP10 za listopad

@alpine, post #8

Koalicji? Czyli Ty, Ty, i kto jeszcze? ;)
[#11] Re: Games TOP10 za listopad

@alpine, post #8

Niestety, ale muszę zgodzić się z Alpinem.
[#12] Re: Games TOP10 za listopad

@MinisterQ, post #10

No i ja!
[#13] Re: Games TOP10 za listopad

@MinisterQ, post #10

Wszyscy szans nie macie, zgadnij, kto jest na czele tej koalicji? ;)
Tak właśnie, ja.
A wszystko dzięki temu, że to była moja pierwsza wyścigówka i niesamowicie się w nią grało moim trackballem.
Ciekawe, czy jeszcze je gdzieś sprzedają, chyba nie było wielu amigowych (wyłącznie) trackballi? Ręczny, nie stołowy.

PS. Byłbym wdzięczny za link do fotki, szukam i nigdzie go nie widzę. Trackball miał standardową wtyczkę joysticka, był przywieziony z Niemiec. Trzymało się go jak takie wygięte w połowie mydło, kształt bardzo podobny. Przyciski były dwa, od przodu, poziome, jak zderzaki, kulka od góry pod kciukiem.
[#14] Re: Games TOP10 za listopad

@nicos, post #9

No to nieźle ;)

Mnie bez magicznego słowa "TURPENTINE" nie udało się gry przejść ;)



Ciekawostką bylo wpisanie słowa DUX.

Można było postrzelać do kaczek ;)
[#15] Re: Games TOP10 za listopad

@alpine, post #8

Lotus, szczególnie część 2 jest ok. Ale Jag też jest niczego sobie, jak grałem to tylko z włączoną muzyczką (która była niczego sobie), jak-żeby inaczej.
[#16] Re: Games TOP10 za listopad

@deez, post #15

Najlepszy jest Lotus I i kropka :)

Dwójka była czasówką, a tego nie lubiłem, a trójka troszkę kulała animacją.
[#17] Re: Games TOP10 za listopad
Eee tam, przesadzacie Jaguaziarze! :P
Potwierdzam, był on doskonałą grą i świetną alternatywą dla Lotusów, ale tak jakby, był po prostu, za prosty (polska język trudna). Nigdy nie byłem zbyt dobry w zręcznościówki, a brat to już w ogóle pożal się Panie... (sorry Rychu :P) ...ale przeszliśmy go we dwójkę, z malusieńką (w porównaniu z trzecim Lotusem) liczbą powtórzeń w 1 weekend. Po tym przyziemnym sukcesie zaczęliśmy od nowa, ale już oglądając wszechno to samo, przy którymś wyścigu się nam odechciało. :/
Tak, przyznaję, podobnie było z Lotusem 3, z paroma jednak wyjątkami:
- kolejne poziomy trudności stanowiły większe wyzwanie = częściej doznawaliśmy porażki i konieczności zaczynania od nowa.
- po dogłębnym ukończeniu gry, na wszelkie możliwe - przygotowane przez twórców - sposoby, nie chciało nam się bawić w edytowanie tras (do czego to "zmuszony" byłem w "Dżagu") jeno sobie ładnie i ślicznie wyedytowałem ich parametry, i JAZDA!!!
- jakoś większe zaufanie miałem do sposobu "sejwowania" z Lotusa. Z doświadczenia znałem awaryjność dyskietek, zresztą mój "Święty zeszyt kodów i tipsów i ułatwień i solucji i opisów i ciosów i sejwów i spisów i ustawień" (założony "pewnej nudnej zasranej soboty" w kwietniu 1994), przetrwał do dziś!

Sentymenty górą! OK
[#18] Re: Games TOP10 za listopad

@GumBoy, post #16

Racja, najlepszy jest Lotus I!!! A potem to juz tylko komercha byla;)
[#19] Re: Games TOP10 za listopad

@Fazior, post #18

A wszystkie te bije X-Treme Racing. :) Kiedyś wyszła paczka z takimi trasami w kanionach wysokich, kumpel jak zobaczył, to długo szukał szczęki. Zabawa we trzech, na zlinkowanych Amigach była przednia.
[#20] Re: Games TOP10 za listopad

@SirLEO, post #13

Tu jest jakis http://www.allegro.pl/item278080523__kot_trackball_od_1_zl_bcm_zobacz_.html
[#21] Re: Games TOP10 za listopad

@Fazior, post #20

Nie stołowy, trzymałeś kiedyś w ręku nieduże mydełko?
[#22] Re: Games TOP10 za listopad

@5h00n4y, post #17

(założony "pewnej nudnej zasranej soboty" w kwietniu 1994)


Hehe, brzmi to jak "Krzyk Ciszy" ze "Zmiennikow" - "gówniane to byly lata" :P

Chetnie przeczytalbym taka ksiazke w calosci ;)
[#23] Re: Games TOP10 za listopad
Tylko "Jaguar XJ220", no i "Rajd Przez Polskę" (LK Avalon), na półce obok mam jeszcze oryginalne wersje w boxach . Pozdrawiam.
[#24] Re: Games TOP10 za listopad

@Andrzej Drozd, post #22

Może i brzmi poetycko ale geneza powstania nazwy jest mocno przyziemna... i dosłowna. ;)
Otóż, wieczorem owej soboty, mój nadgorliwy młody kot - pewno niezadowolony którymś artykułem, dokonał czynu haniebnego na którymś numerze magazynu Top Secret, co zmusiło mnie do przepisania, tego co dało się jeszcze odczytać i późniejszego wyrzucenia całości...

W celu przeczytania zapraszam do Kaczyc, wystawię specjalny - płatny oczywiście - pokaz w pobliskim "Domie Ludowym". :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem